Športové gymnázium Nitra, Slančíkovej 2, 950 50 NitraAugust 21 2018 12:24:26
Navigácia
Kto je Online
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 1,095
· Najnovší člen: gareindesee
Vitajte
Športové gymnázium Nitra
OZNAM
Prijímacie skúšky na športové gymnázium so zameraním na francúzsky jazyk sa konajú dňa 19. júna 2018. Záujemcovia si prihlášky na štúdium vyzdvihnú na základnej škole.
· sgnrFR dňa jn 08 2018 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 27 Prečítané ·Vytlačiť
DAVID HRNKO PRVÝ NA KRAJSKOM KOLE OLYMPIÁDY FRJ, marec 2018
V pondelok, 19. marca 2018 sme sa zúčastnili Krajského kola olympiády z francúzskeho jazyka, ktoré sa konalo na Piaristickom gymnáziu sv. Jozefa Kalazanského v Nitre. Za účasti študentov z Gymnázia v Topoľčanoch, Zlatých Moravciach, Nových Zámkoch, Spojenej katolíckej školy v Leviciach, bilingválnej sekcie Gymnázia v Šali, Piaristického gymnázia v Nitre a nášho Športového gymnázia v Nitre sa nášmu študentovi DAVIDOVI HRNKOVI z oktávy B podarilo získať skvelé prvé miesto v kategórii 2C s vysokým počtom bodov 93/100. David sa chce v budúcnosti venovať štúdiu tlmočníctva a prekladateľstva vo francúzskom jazyku na niektorej z univerzít, želáme mu veľa šťastia a úspechov.
· sgnrFR dňa marec 21 2018 · V Nekategorizované · 0 Komentárov · 74 Prečítané ·Vytlačiť
Dominik Fuják sa umiestnil na krajskom kole Olympiády ľudských práv, február 2018
Dominik Fuják zo sexty B sa umiestnil na krajskom kole Olympiády ľudských práv na skvelom 3. mieste a tiež získal návštevu OSN v Ženeve.

Zároveň postúpil do aprílového celoslovenského kola, do ktorého sa nominoval úvahou na tému Ktoré ľudské práva sú podľa Vášho názoru najviac ohrozené extrémizmom? – Poraďte verejnej ochrankyni práv ako môže prispieť k ich účinnej ochrane.
· sgnrFR dňa februr 22 2018 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 130 Prečítané ·Vytlačiť
VALENTÍNA PATAKYOVÁ obsadila 2. miesto, január 2018
Dňa 26. 1. 2018 sa konal 25. ročník súťaže „Šaliansky Maťko“ v okrese Nitra. Porotu svojím výborným výkonom oslovila naša žiačka VALENTÍNA PATAKYOVÁ z prímy B. Povesťou Kučuk a Belevendy od Zuzany Zemaníkovej obsadila krásne 2. miesto.
· sgnrFR dňa februr 07 2018 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 135 Prečítané ·Vytlačiť
Stretnutie s futbalistami FC Nitra, november 2017
Študenti tried prímy a sekundy športového gymnázia sa stretli s hráčmi futbalového klubu FC Nitra. Stretnutie moderoval Michal Kuruc, tréner dorastencov. Obrancovia Ondřej Vencl, Lukáš Fabiš, záložníci Matúš Kuník, absolvent nášho gymnázia a Aurélien Ngeyitala Lola sa predstavili študentom. Predstavovanie hráča pôvodom z Francúzskej republiky tlmočila do slovenského jazyka naša študentka Natálka Straková z prímy B. Študenti diskutovali s hráčmi v slovenskom a francúzskom jazyku, vyskúšali si strieľať na bránku a zúčastnili sa spoločnej autogramiády. Najlepší strelci získali futbalové lopty podpísané hráčmi FC Nitra.
· sgnrFR dňa november 29 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 296 Prečítané ·Vytlačiť
Interaktívne vzdelávacie programy, november 2017
V pondelok 6. novembra, sme my, príma A a príma B boli vo výchovnovzdelávaciom centre "Atlantis Levice".
Zúčastnili sme sa interaktívnych vzdelávacích programov "Historický vývoj Zeme" a Historické a
novodobé vynálezy".

Vyskúšali sme si, ako fungujú howerboardy, zalietali sme si s dronmi a prezreli sme si
vybrané interaktívne filmy na 9D simulátore. Na laserových elektronických meračoch sme
merali vzdialenosť, intenzitu hluku a teplotu statického predmetu.
· sgnrFR dňa november 06 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 269 Prečítané ·Vytlačiť
Aktivity našich žiakov ....
Posledný októbrový týždeň zaplavili triedy príma A,B, sekunda A,B a tercia B sympatické a chutné plody našich záhrad – tekvičky. Žiaci týchto tried ukázali svoju šikovnosť a fantáziu nielen pri skrášľovaní tekvíc, ale aj pri ďalších činnostiach v skupine či samostatne. Riešili a prezentovali praktické úlohy súvisiace s témou Dňa tekvíc z chémie, z matematiky, zo slovenského jazyka, z výtvarnej výchovy a informatiky. Zaujímavo a vtipne vyzdobené tekvice vystavili vo svojich triedach i priestoroch školy pre potešenie všetkých žiakov.
· sgnrFR dňa november 06 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 210 Prečítané ·Vytlačiť
„Tekvičkový deň“ v príme B, október 2017
V pondelok, 23. októbra sme v triede príma B slávili „Tekvičkový deň“. Prvé dve vyučovacie hodiny si študenti spolu s pani učiteľkami robili halloweenske ozdoby z papiera, servítok a látky. Posledné dve vyučovacie hodiny si farbami maľovali tekvice. Svojimi krásnymi výtvormi si ozdobili svoju triedu.
· sgnrFR dňa oktber 31 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 263 Prečítané ·Vytlačiť
Krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka
V pondelok, 6. februára sme sa na Spojenej katolíckej škole sv. Jozefa Kalazanského v Nitre zúčastnili Krajského kola olympiády vo francúzskom jazyku. Našimi konkurentmi boli študenti z Nitrianskeho kraja, konkrétne zo Spojenej katolíckej školy sv. Jozefa Kalazanského v Nitre, Gymnázia Šaľa, Katolíckej spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Leviciach a z Gymnázia v Topoľčanoch.
Naši študenti získali vynikajúce umiestnenia:
kategória 1C
Nina Kmecová z triedy kvarta B - 1. MIESTO
kategória 2C
Adam Urbánik z triedy septima B - 1. MIESTO
· sgnrFR dňa februr 09 2017 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 518 Prečítané ·Vytlačiť
Naša škola získala prestížne ocenie, december 2016
Spojenej škole v Nitre sa podarilo získať prestížne ocenenie. Na celom svete sa ním môže pochváliť 158 škôl, medzi nimi aj táto jedna z nášho mesta.
Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Christophe Leonzi v piatok 16. decembra Spojenej škole na Slančíkovej ulici v Nitre udelil ocenenie LabelFrancÉdu­cation, ktoré je certifikátom udeľovaným za kvalitnú výučbu francúzskeho jazyka. „Je to pečať kvality a veľmi vysoké ocenenie ministrom zahraničných vecí Francúzskej republiky. Na celom svete má tento certifikát 158 škôl a my sme medzi nimi. Verím, že to bude motivovať študentov k ešte lepším výsledkom v štúdiu,“ povedal riaditeľ školy Jaroslav Maček. ...
· sgnrFR dňa december 17 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 543 Prečítané ·Vytlačiť
5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka, december 2016
V stredu, 7. decembra 2016 si naši študenti gymnázia s rozšíreným vyučovaním FRJ zmerali svoje sily vo vedomostiach z francúzskeho jazyka v rámci 5. ročníka školského kola Olympiády z francúzskeho jazyka. Predsedom odbornej komisie Olympiády bola naša lektorka, pani Laëtitia Aubert.
Študenti boli zaradení do troch kategórií: 1C, 2C a špeciálna kategória „PROFI“. Túto kategóriu sme otvorili tento školský rok po prvý krát, aby sme dali možnosť všetkým študentom, ktorí sa zúčastnili jazykového pobytu v niektorej z frankofónnych krajín Európy. Tu sú naše výsledky: ...
· sgnrFR dňa december 15 2016 · V Nekategorizované · Čítajte viac · 0 Komentárov · 534 Prečítané ·Vytlačiť
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
El. žiacka knižka

Shoutbox
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať správu.

Žiadne správy.